Zniszczenie mojej pracy nad infrastrukturą rowerową

  1. Przejścia dla pieszych na drodze rowerowej można zaznaczyć bez rozdzielania linii – dokładnie w ten sam sposób, w jaki oznaczamy przejścia dla pieszych na zwykłych drogach, gdy chodnik nie jest rozrysowany osobną linią.

1.1. Scalając to do jednej linii, tracisz azymut przejścia. Osoba niewidoma nie ma jak wiedzieć, czy przejście jest w prawo, czy w lewo. Kompas w tym bardzo pomaga.
1.2. Z mojego doświadczenia – osoby scalające dwie linie do jednej niestety często pomijają takie szczegóły jak przejścia dla pieszych. Skoro da się to zaznaczyć, to oczekuję, że nadal będą zaznaczone.

  1. Rodzaj nawierzchni można z łatwością oznaczyć tagami cycleway:surface i footway:surface.

2.1. Niby się da, ale znowu – często osoby scalające linie pomijają tę informację. Pomijają też informację, po której stronie ciągu znajduje się droga rowerowa, a po której chodnik. Jak masz laskę, to najłatwiej trzymać się skrajnej strony – jeśli nie masz ścieżki dotykowej.
PS: Bardzo polecam Niewidzialną Wystawę wszystkim, którzy będą mieli okazję być w Warszawie.

  1. Jaką aplikację dokładnie tworzysz, że potrzebujesz takich informacji? Dlaczego nie da się po prostu wykorzystać tagów?

Wspieram budowę nawigacji dla niewidomych na uczelni. Generalnie chodzi o to, że im prostsza logika do interpretacji tagów, tym łatwiej ją utrzymać. Im mniej kluczy z dwukropkiem do przeanalizowania, rozważenia czy uwzględnienia – tym lepiej.

1 Like